Ludovika Scholars Program - Halil Ibrahim Burgan látogatása

A Ludovika Scholarship Program keretében Halil Ibrahim Burgan a török Akdeniz Egyetem adjunktusa tett látogatást a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen 2023. november 13-17. között, aki jelenleg a társintézmény Építőmérnöki Tanszéken dolgozik, a hidraulika, a hidrológia, a Térinformatikai Rendszerek és a vízgazdálkodás területén végez kutatásokat. Szakterülete a hidrológia, a vízellátás, a hulladékgazdálkodás, valamint a kármentesítési tevékenységek.

A szakmai programja során először Budapesten a Víztudományi Kar Víz- és Környezetpolitikai Tanszékének oktatóival folytatott egy minden részletre kiterjedő megbeszélést, melynek témája a két tanszék közötti jövőbeli együttműködéseken alapuló tervek felvázolása volt. A szakmai diskurzust díszvacsora zárta, ahol egyetemünk vezetői és a Ludovika Scholarship Program ösztöndíjasai kötetlenebb légkörben ismerkedhettek egymással. Látogatásának második napján a Víztudományi Kar bajai campusára érkezett, ahol elsőként a Nemzetközi Iroda osztályvezetője, Dr. Tamás Enikő Anna docens asszony köszöntötte, majd Dr. Bíró Tibor dékán úr fogadta, illetve a kar oktatóival folytatott kerekasztal-beszélgetést. A vendégoktató délután a Zsuffa István Szakkollégiumban tartott egy workshopot a mérnökhallgatók tanulmányaihoz szorosan kapcsolódó témáról: „A Bernoulli-tétel és gyakorlati alkalmazásai”. A bajai campuslátogatás második napja az „Észak-Ciprus vízellátási projekt” című előadás megtartásával folytatódott. Ebéd után pedig a karon futó kutatási tevékenységekkel kapcsolatos megbeszélés keretében a VTK legfiatalabb kutatóival ismerkedett. A csütörtöki napon kora délután Dr. Balatonyi László adjunktus úr fogadta vendégünket az Országos Vízügyi Főigazgatóságon, majd a Ludovika Campuson a Nemzetközi vízpolitika és vízdiplomácia mesterképzés Student’s Science Club november havi eseményén vett részt és előadása keretében a vízkészletek mérnöki szempontjairól adott áttekintést. A szakmai program pénteken zárult. Vendégünk a következő félévben ismét visszatér a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, hiszen a tavaszi félévre elnyerte a Ludovika Fellowship ösztöndíjat.

Szöveg: VTK

Képek: VTK