Előadás az illegális migrációról

2023. március 27. és 31. között az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának vendégelőadója volt Nicoleta Annemarie Munteanu docens, a nagyszebeni Lucian Braga Egyetem Társadalomtudományi és Humán Tudományi Kara Nemzetközi Kapcsolatok, Politikai és Biztonsági Tanulmányok Tanszékének oktatója. A Ludovika Scholars Program keretében lebonyolított programok során a szakmai partner a Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék volt.

Munteanu docens asszony március 28-án nyilvános előadást tartott a John Lukács Társalgóban Illegal Migration. Approach from the OSINT Perspective címmel, amelyet követően érdeklődő kérdésekre válaszolt. Március 29-én a Politikai diskurzuselemzés kurzuson esettanulmányokkal illusztrált órát tartott, amelynek címe  The European Commission Vision on Combating Fake News  volt. Az előadás előtt és után kérdések felvetésére, kötetlen beszélgetésre is lehetősége volt a hallgatóságnak.

Szöveg: HHK

Kép: Szilágyi Dénes